Menu
Dnes má meniny: Vladimír Zajtra: Jakub

Škôlkari súťažili v discgolfe Doporučený

Láska k športu a pohybu ako takému sa pestuje od útleho veku.

Toto je neodškriepiteľný fakt. Vedia to aj učitelia a rodičia v našom meste. O tom, že radi športujú, presvedčili svojich pedagógov i rodičov aj škôlkari z Hlohovca.

V našom meste sa totižto 6. júna 2018 konal už tretí ročník olympiády materských škôl v nie celkom tradičnom športe – v discgolfe. Hlavným sponzorom bolo Občianske združenie Fraštačania zastúpené Stanislavou Brestovanskou, Katarínou Gubalovou a Martinom Kollárom, za spolupráce Martina Chalányho, ktorý je zástupcom asociácie discgolfu na Slovensku a učiteľky hosťujúcej materskej školy na Hollého ulici Evy Chalányovej, ktorá v tejto škôlke zastrešuje krúžok discgolfu. Samotnej olympiády sa zúčastnili štyri materské školy - konkrétne materské školy Hollého, Nábrežie, Kalinčiakova a elokované pracovisko materskej školy Kalinčiakovej na Vinohradskej ulici.

Súťažili štyri družstvá po päť detí. Súťažilo sa v 5 discgolfových disciplínach. Na základe bodového hodnotenia sa urobil rebríček. Napínavý turnaj však po ňom nepoznal víťaza, na rad teda prišiel rozstrel medzi materskou školou Hollého a elokovaným pracoviskom materskej školy Kalinčiakovej na Vinohradskou. Z víťazstva sa nakoniec mohli radovať žiaci z hosťujúcej materskej školy na Hollého ulici.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.