Menu
Dnes má meniny: Slavomír Zajtra: Vojtech

Veľký otáznik nad Koplotovcami Doporučený

V januári sa pomaly rozbiehajú nie len zimné prípravy, ale aj prestupové kolotoče.

Futbalová oblasť je preto plná noviniek. Pozreli sme sa na našich štyroch zástupcov v najvyššej oblastnej súťaži.

Najlepší zo štvorice „hlohoveckých“ zástupcov po jesennej časti – Siladice, ktoré zimujú na siedmom mieste, už naplno nabehli do zimnej prípravy. V rámci prípravy sa hrala v Siladiciach aj interliga a počas uplynulého týždňa oficiálne odštartovali zimnú prípravu. Tréner Daniel Rau však žiadne novinky neprezradil. V Siladiciach zostáva káder pokope, no aj vzhľadom na slušné umiestnenie po jesennej časti chcú do mužstva viac zapracovávať dorastencov. Trojica z nich naskočila už od jesenných bojov a počas jari by radi toto číslo ešte navýšili. Do mužstva sa snažili získať Kevina Daniša z Koplotoviec, ale podľa trénera Raua z toho vzišlo. Siladice majú v pláne odohrať počas každého víkendu jeden prípravný zápas a vo februári vycestujú aj na sústredenie.

Nič oficiálne

Druhý najlepší celok z nášho okresu - Červeník, ktorý zimuje na 9. mieste, avizoval už počas jesene omladzovanie kádra. Na toto doplatil aj kvôli svojim trénerským povinnostiam v Trnave Denis Kopúnek, ktorý by sa mal pred jarnou časťou sťahovať naspäť do Slávie Trnava. Hoci Červeníčania už naplno trénujú aj s viacerými novými tvárami, definitívne ešte žiadnu posilu nepotvrdili. Čakajú na to, ako sa vyvinie situácia okolo iných klubov a iných hráčov. Ukrajinský tréner Jurij Panfilov však už potvrdil, že by väčšiu konkurenciu v mužstve privítal.

Nový brankár

Leopoldovčania zimujúci na jedenástom mieste sa počas jesene trápili a až postupne sa dostali na želané koľaje a koncom jesene začali zbierať aj body. Mužstvo okolo skúsených hráčov, ako Piovarči, Švestka či Enderle, sa však napriek tomu zatiaľ počas zimného obdobia skôr oslabilo, ako posilnilo. Vzhľadom na ťažkú jar to nie je pre leopoldovského fanúšika dobrá správa. Dvojica hráčov Marcel Janega a Peter Čeliga by sa mali vrátiť naspäť do Veľkých Kostolian. Otázniky visia nad pokračovaním Dominika Krajinčáka a Matúša Loskota. Zatiaľ jedinou posilou mužstva je brankár Lukáš Žemla, ktorý prišiel zo štvrtoligového Hlohovca a predtým pôsobil v Šulekove.

Otáznik nad pôsobením

Najvyšší otáznik visí nad Koplotovcami. Nováčik súťaže sa počas celej jesene potácal na samom dne tabuľky a hoci vybojoval deväť bodov za tri víťazstvá, zdá sa, že ďalšie už nepridá. Mužstvo totiž počas jesene „inkasovalo“ dve kontumačné prehry za nevycestovanie a začali sa šíriť reči o konci futbalu v Koplotovciach. Hoci to kompetentní v klube odmietajú, mužstvo stále nezačalo so zimnou prípravou a niektorí hráči Koplotoviec zatiaľ trénujú v iných mužstvách v okolí – Kľačany, Červeník, Šulekovo, Hlohovec... Zrejme definitívne skončil pri mužstve tréner Stanislav Šoka, nie však kvôli výsledkom, ale kvôli zdravotným problémom. Ako však sám povedal, ak vedenie začne viac pracovať a bude možnosť, rád klubu pomôže nie len zotrvať v súťaži, ale aj zabojovať o záchranu. Dôvod kolujúcich fám o konci futbalu v Koplotovciach vidí v nie príliš utuženom kolektíve a hlavne v slabšej práci vedenia.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.