Menu
Dnes má meniny: Slavomír Zajtra: Vojtech

Prvé "súťažné" skúsenosti Doporučený

Mladé futbalové nádeje SPORTY Hlohovec spravili ďalší krok vpred.

Na prelome rokov si v dvoch halových zápasoch zmerali sily so súperom z Kľačian.

Zápasová premiéra mladučkým futbalistom a futbalistkám Sporty Hlohovec (8 až 11-roční) pod trénerskym vedením Dávida Kondáča im nevyšla. Na vôbec prvé ostré meranie síl prijali ponuku od rovesníkov z OFK Kľačany. V ŠH Zábranie v Hlohovci v stredu (20.12.2017) privítali kľačianskych kamarátov, ktorých hneď v úvode prekvapili rýchlym gólom. No potom sa posmelil aj súper a začala sa prejavovať kvalita na jeho strane, ale i to, že spolu už trénujú nejaký ten rôčik navyše. Rýchlo vyrovnali a postupne pridali ďalšie góly. Na strane Kľačian bola aj výšková prevaha, čo bolo určite výhodou, no tej sa Sporta nezľakla. Malé hlohovské futbalové nádeje vzdorovali, no aj tak to na úspech nestačilo. Zohratejší a fyzicky vyspelejší súper nakoniec porazil Sportu v pomere 2:8 a prvým spoločným zápasom tak urobili oficiálnu bodku pred Vianocami za sezónou 2017/2018.

V nedeľu (21.1.2018) odohrali obe družstvá odvetu. Skúsenosti z prvého stretnutia dokázali mladí futbalisti a futbalistky Sporty Hlohovec preniesť do stretnutia a rýchlym napádaním, či vydarenými kombináciami skúsenejšiemu súperovi dlho vzdorovali a trápili ho. Ako v prvom prípade, aj tentokrát sa však časom prejavila skúsenosť prípravkárov z Kľačian, ktorí síce otvorili skóre a pridali aj ďalšie góly, no rozhodne sa na ne narobili oveľa viac, ako v prvom prípade. Potešujúci je aj fakt, že napriek nepriaznivému stavu mladí „Sporťáci“ stále dodržiavali pokyny trénera Dávida Kondáča a odmenou im bol gól. Hoci aj teraz sa zrodila očakávaná výhra Kľačian, futbalovo to už tak jednoznačné nebolo a je potešiteľné, že Sporta futbalovo rastie.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.