Menu
Dnes má meniny: Slavomír Zajtra: Vojtech

Stiahne Tomáš Došek do Hlohovca aj svojho brata Lukáša? Doporučený

Počas víkendu sa v Trnave uskutočnil Trojkráľový medzinárodný turnaj hráčov nad 35 rokov.

Organizovala ho Asociácia profesionálnych športovcov Masters. Na turnaji sa predstavili slovenské mužstvá FC Spartak Trnava, ŠK Slovan Bratislava, VSS Košice. Z Čiech prišli Spartak Praha, Slávia Praha a Slovan Liberec. Ťahákom bol nemecký Hanover 96 a svoje mužstvo zostavil aj APŠ Masters.

Veľmi som sa nehýbal

Po bojoch v skupinách sa hralo semifinále a nakoniec finále, v ktorom Slávia Praha zdolala VSS Košice vysoko 7:2. V drese „zošívaných“ na turnaji nastúpil aj súčasný hráč a útočník Slovana Hlohovec Tomáš Došek. Ten futbalovo pôsobí „v meste ruží“ už druhý rok. Turnaj už bral ako predskokana začiatku zimnej prípravy. „Uvidíme, aké to bude. Zimnú prípravu sme v Hlohovci odštartovali 9. januára. Musím priznať, že som sa počas sviatkov príliš nehýbal a telo bude treba trochu ponaťahovať,“ zažartoval Tomáš Došek a obzrel sa aj za jesennou časťou v Hlohovci: „V porovnaní s minulou sezónou je to posun. Zlepšilo sa to, ale aj súperi sú kvalitnejší a počas druhej sezóny vo vyššej súťaži je to aj ťažšie, nakoľko vás už súperi poznajú. Je to ťažké. Napriek tomu si myslím, že počas jari sa budeme pohybovať v prvej osmičke.“

Prezradil recept

Bývalý český reprezentant a hráč Slávie Praha je už pre kluby vo štvrtej lige dobre známy a dávajú si na neho pozor. Napriek tomu sa dokázal počas jesene gólovo presadiť 8x a niekoľko gólov pre spoluhráčov aj vypracoval. Prezradil aj svoj recept na góly: „Ja to tak nevnímam, považujem sa za normálneho hráča, ako všetci ostatní na ihrisku. Aby som pravdu povedal, vždy sa nájde na ihrisku aspoň 1 hráč, ktorý je rovnako starý ako ja. Najmä obrancovia, ktorí majú viacej skúseností. Okolo mladých hráčov sa veľmi nemotám, sú rýchlejší a lepší. Skôr súperím na ihrisku so seberovnými,“ vysvetlil s úsmevom Tomáš Došek.

Opäť spolu?

Na trnavskom turnaji sa po takmer roku opäť stretol v 1 mužstve so svojím bratom Lukášom, s ktorým spolu futbalovo vyrastali a dokonale sa poznajú. Radosť z toho mali obaja. Natíska sa do úst otázka, či sa teda Tomáš nepokúsi stiahnuť do Hlohovca aj svojho brata Lukáša? „Myslím si, že už by mali hrávať mladší hráči, ale tým sa nejako nechce, tak musíme hrať my starí,“ dodal na záver Tomáš Došek s vysvetlením, že to nie je na ňom.

O bratovom pôsobení vie

Radosť zo spoločnej hry mal aj Tomášov brat Lukáš. „S bratom som hral naposledy, myslím, ešte pred rokom práve na turnaji tu v Trnave. Takže som veľmi rád tomu, že sme opäť spolu v 1 mužstve. Je to výborný turnaj so skvelou atmosférou,“ prezradil Lukáš Došek. Rovnako má prehľad aj o tom, ako sa darí Slovanu Hlohovec vo 4. lige. S bratom Tomášom sú v neustálom kontakte. „Vždy si cez víkend s bratom zavoláme, kde hrali, ako hrali, a či dal gól. Nie, že by som nejako podrobne hľadal na internete štatistiky, ale vždy si voláme a podľa toho viem.“

Lukáš už bol v Hlohovci

Lukáš Došek priznal, že niekoľkokrát už do Hlohovca prišiel na návštevu, dokonca už bol aj s bratom na hlohoveckom ihrisku. Neťahá to aj jeho do Hlohovca, do 1 mužstva za bratom? „Bol som tu párkrát na návšteve, dokonca sme boli na ihrisku a priznám sa, že sa ma na to pýtal a je to určite lákavé, opäť byť spolu v 1 mužstve. Ale tentokrát to už asi nepôjde. Ja som na Slovensku hrával v Trnave a to mi stačí. Na druhej strane žijem v Prahe a bolo by to pre mňa dosť nerealistické, bohužiaľ,“ vysvetlil s úsmevom, ale vzápätí dodal a nechal nádej stále živú: „Síce sa spolu stretávame na takýchto turnajoch a v Česku za Starú gardu Slávie, ale rozhodne by to asi chcelo častejší kontakt. Roky utekajú a sami nevieme, ako to bude o pár rokov s naším pohybom. Takmer celý život sme hrali spolu, je to pre nás dobrá skúsenosť a sme na seba zvyknutí. Každý zápas s ním je pre mňa zaujímavý a rád si ho zahrám,“ ukončil Lukáš Došek.

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.