Menu
Dnes má meniny: Vladimír Zajtra: Jakub

Fraštačania nezaháľajú ani cez uhorkovú sezónu Doporučený

Ľudia z tohto združenia okrem svojich bežných pracovných a rodinných povinností, sa snažia vylepšiť podmienky pre spoločenský, kultúrny i športový život v Hlohovci.

Aj počas uhorkovej sezóny pracujú na ďalších svojich cieľoch, úlohách, občianskych iniciatívach, ktorými chcú opäť prispieť k lepšiemu životu v meste. Okrem toho sa žiada dodať, že pre toto združenie nie sú cudzie ani sociálne projekty a iné iniciatívy. Tohtoročný smeťozber, detské ihrisko a oddychová zóna len nedávno otvorená v mestskej časti Peter, finančný príspevok na vybudovanie street workout ihriska v areáli ZŠ A.Felcána, tradičné odmeňovanie úspešných detí, škôl na Dúhafeste a Olympiáde materských škôlok v discgolfe sú toho dôkazom. Rovnako ako najväčšia a najnavštevovanejšia akcia v roku z dielne Fraštačanov, Cesta rozprávkovým lesom, ktorá tento rok opäť prekonala rekord v návštevnosti. Fraštačania sú stále v dianí a čo ďalšie pripravujú a plánujú? Na čo všetko sa môžu tešiť, prezradil Miroslav Bobák z o.z. Fraštačania.

Na čo všetko – na aké podujatia, ktoré pripravujete, sa môžu Hlohovčania tešiť ešte v tomto roku?

Z viacerých našich aktivít vyberiem 3 najväčšie podujatia a nimi sú Bažant kinematograf, Deň športu v Hlohovci a Fraštacký pohár vo futbale. Presnejšie, najbližšie zavíta koncom prázdnin (31.8.-2.9.) do Hlohovca vďaka o.z. Fraštačania, a to už po 5-ty krát letné open air kino, pod názvom Bažant kinematograf. Podujatie sa bude konať v areáli zámockej záhrady a tešiť sa môžeme na tieto 3 filmy:

BACKSTAGE

Slovensko, Česko, 2018, 90 min.

Súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení ich účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels z dielne známeho choreografa Miňa Kereša.

PO STRNIŠTI BOS

Česko, Dánsko, Slovensko, 2017, 110 min.

Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku 1991. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho raného detstva. Do času, keď jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek.

ČIARA

Slovensko, Ukrajina, 2017, 113 min.

Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov naruší novovybudovaná schengenská hranica a nervozita z nejasnej budúcnosti.

Už po prázdninách, v sobotu 8. septembra pripravujeme Deň športu v Hlohovci. Po minuloročnej, úspešnej premiére, sa nedalo nezopakovať aj túto akciu a opäť sa môžu tešiť deti, rodičia, dospelí aj seniori na bohatú účasť športových klubov, rôznych športových krúžkov. Rodičia si budú môcť vybrať ľahšie voľnočasovú aktivitu pre svoje dieťa a každý si to bude môcť vyskúšať v jeden deň na jednom mieste. Opäť to urobíme súťažnou formou, pripravíme diplomy, medaile. Na viac zlosujeme aj tombolu, ktorú sme nestihli na Deň detí, nakoľko nás prekvapil výdatný dážď. Ku koncu roka (pravdepodobne v novembri, podľa obsadenosti športovej haly) zorganizujeme V. ročník futbalového turnaja pre neregistrovaných futbalistov, teda pre hráčov, ktorí sa týždeň čo týždeň schádzajú na rôznych miestach Hlohovca a blízkeho okolia a hrajú futbal s oduševnením ako za čias, keď ho hrali súťažne.“

V akom stave sú prípravy na najbližšie akcie pod strechou Fraštačania o.z.?

V prípade Bažant kinematografu máme viac menej všetko dotiahnuté, už len doladiť detaily. Deň športu je v hrubej príprave, v súčasnosti sa prihlasujú športové kluby (do 15.7.), následne sa s nimi zídeme, vyberú si stanovištia a pokračujeme v prípravách tak, aby sme mali zladené všetky detaily a pripravili II. ročník ešte lepšie ako ten premiérový. Fraštacký pohár vo futbale začneme riešiť po Dni športu, nakoľko je až na sklonku roka.“

Aké sú vaše očakávania od týchto podujatí?

Vyčariť úsmev na tvárach všetkých zúčastnených, urobiť akcie, na čo najväčšej kvalitatívnej úrovni, aby boli všetci spokojní a splnil sa tým cieľ, ktorý máme dlhodobo, urobiť Hlohovec lepším miestom pre život.“

Takmer pred rokom ste sa pustili do zaujímavého eventu – Deň športu v Hlohovci. Výsledok z neho vám dáva jasný signál, že to má zmysel organizovať nielen pre športovcov mesta ale aj pre obyvateľov mesta. Myslíte si, že môže Hlohovec v tomto smere ešte viac dokázať a etablovať sa aj ako športové mesto?

Mesto má na to všetky predpoklady. Má ľudský potenciál, má zapálených ľudí pre šport, fanatikov, ktorí mu dávajú nie len svoj voľný čas a energiu, vdychujú do neho priam svoju dušu. Príbeh hádzanárov a hádzanárok, ktorí vstali z popola a najnovšie príbeh sašetiek je o športovcoch, tréneroch, ale aj o tých čo za tým stoja, ktorí to vytvorili a vedú. Marián Bobák a Alexandra Kuruc sú azda najjagavejšími príkladmi, určite minimálne za posledných 10 rokov. K nim treba pripočítať desiatky ďalších a všetkým treba poďakovať za to, čo robia pre druhých.“

Čo zvyšná časť kalendárneho roka 2018, čo plánujú Fraštačania o.z. ešte vymyslieť a zorganizovať?

Chceli by sme pokračovať vo vysádzaní stromov, minulý rok sme posadili 6 na Michalskej ulici, 6 na Dukelskej. Aj vzhľadom na to, že ich teraz niekoľko popadalo po nedávnej smršti, to bude jeden z našich kľúčových cieľov. V decembri chceme podporiť event Mikuláš na námestí, už tradičným ohňostrojom pre deti, ktorý je každý rok v réžii občianskeho združenia Fraštačania.“

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.