Menu
Dnes má meniny: Slavomír Zajtra: Vojtech

Miklovič: Vedieť presvedčiť rodičov, aby deťom dovolili behať na čerstvom vzduchu Doporučený

Jaroslav Miklovič je už roky jedným z tých ľudí, ktorým záleží na futbale v „Beresegu“.

Sám síce začínal ako dieťa s futbalom v Šulekove, ale poriadne kopať do lopty a futbalovú abecedu ho naučil jeho tréner Janko Kováč v Hlohovci. No sám priznáva, že je odchovanec hlohovského futbalu. Za svoj život si vybudoval vrúcny vzťah nielen k Hlohovcu, ale najmä k futbalu. Keď prišlo na rad lámanie chleba, ako dospelý po vojenčine, dal prednosť Hlohovcu pred Nitrou, ktorá sa vtedy dostala no najvyššej česko-slovenskej futbalovej súťaži. Okrem toho, že dral kopačky, bol aj futbalovým rozhodcom, ba aj futbalovým delegátom. Ten futbal mu nedal pokoj ani v roku 2006, kedy spolu s parťákom Ľubom Nemcom založili nový futbalový klub, aby vzkriesili futbal v Šulekove. Tento futbalový príbeh má aj dnes svoje pokračovanie. Jaroslav Miklovič, tankista – ako ho asi všetci, čo ho poznajú, prezývajú, práve v závere minulého roka opäť začal s novým vedením dávať nový zmysel šulekovskému futbalu. Aktuálne už plánujú čo to do budúcna a chcú zveľadiť aj zázemie, ktoré majú doma na šulekovskom štadióne.

Priblížte nám na začiatok posledné obdobie futbalu v Šulekove. Čím všetkým prešiel? Aké zmeny postihli klub, čo všetko sa spravilo a muselo spraviť?

Začali sme s ozdravením už v novembri minulého roka. Následne bola klubová konferencia vo februári tohto roku, čím sa vymenilo celé vedenie klubu. Chceli sme ozdraviť chod klubu.

Čo je nové – najaktuálnejšie v Šulekovskom futbale?

Nové vedenie už funguje naplno aj v zmysle stanov klubu. Vrátili sa staronoví hráči, ktorí majú po športovej stránke veľkú túžbu po víťazstvách, a ktorým nie je jedno, aké výsledky dosahuje ich futbalový klub.

Aké top akcie plánujete ešte v tejto sezóne?

Túto sezónu chceme v prvom rade dôstojne dohrať a hlavne stmeliť kolektív. Samozrejme, že musíme pripraviť mužstvo na ďalší ročník už pod vedením nového trénera.

Meno nového trénera?

Mário Kyjak, ktorý bude zároveň aj hrajúcim trénerom. V podstate už s mužstvom pracuje mesiac.

Prečo vlastne nastali personálne zmeny v klube?

V zásade nešlo o zmeny, ale skôr o rozšírenie vedenia klubu s cieľom rozložiť povinnosti medzi viacerých kompetentných a tým pádom účelnejšie a efektívnejšie pracovať v a pre klub. Bola potreba „transfúzia mladej krvi“.

Ako to momentálne vyzerá s členskou základňou?

Máme v súčasnosti 31 mužov a v prípravke 24 detí (od 7 do 10 rokov).

Aké máte s klubom – šulekovským futbalom vyhliadky do ďalšej sezóny, prípadne aj niečo dlhodobejšie?

V budúcej sezóne chceme vytvoriť ďalšie mládežnícke mužstvo – mužstvo žiakov. V podstate na tom sa už intenzívne pracuje. Chceli by sme sa s mužmi vrátiť do VI. ligy, kde sme pôsobili nepretržite 9 rokov. Ďalej tak isto chceme vytvoriť družstvo dorastu. Chlapcov v dorasteneckom veku máme, ale v súčasnosti hrajú za okolité dediny a obce.

Čo by vám pomohlo, aby sa viac darilo futbalu aj v tejto mestskej časti Hlohovca?

Nakloniť si viacej obetavých ľudí a funkcionárov. V nemalej miere vedieť presvedčiť rodičov, aby deťom dovolili behať na čerstvom vzduchu.

Ihrisko v Šulekove pravdepodobne už čoskoro čakajú zmeny. Aké?

V prvom rade je to vybudovanie kvalitného zavlažovacieho automatizovaného systému, na ktorý nám prispeje mesto Hlohovec. Okrem toho chceme obnoviť nátery zábradlí v okolí hracej plochy a na tribúne. Chceli by sme dať nový šat klubovej budove. Toto všetko chceme spraviť hlavne svojpomocne.

Takže myslíte si, že by sa mohlo blýskať na lepšie časy?

Samozrejme. Veď nové vedenie klubu do toho s tým išlo, aby sa opäť darilo futbalu aj v tejto mestskej časti Hlohovca. S pomocou mesta v tom nevidím problém. Oslovili sme aj pár sponzorov, ktorí sú ochotní pomôcť väčšinou materiálnym zabezpečením. Ale sme aj za takúto podporu veľmi vďační.

Na záver už len možno všeobecná otázka, ale pre tých, čo sa pohybujú v športe, môže to byť veľmi zaujímavé. Čo si myslíte o športe na Slovensku? Apropo prečo nedokážeme v športe konkurovať iným krajinám?

Ľahká otázka, ale ťažká odpoveď. Ja si myslím, že všetko začína od rodičov – tí musia urobiť prvý krok vedieť naviesť a pomôcť dieťaťu. Tkvie to aj v podpore, ktorú štát dáva do športu a mal by dávať viac. Žiada si to aj vyššiu kvalitu a obetavosť aj pre funkcionárov na nižšej úrovni. Samozrejme aj kvalitní učitelia a tréneri chýbajú.

Sú problémom aj deti, mládež a ich výchova? Alebo...?

Samozrejme je to jeden z najvážnejších problémov. Výchova a disciplína detí. Sú v tom aj spojené nádoby ako: rodina – škola – klub – obetavosť učiteľov.

Jaroslav Miklovič, vizitka

Vek:53 rokov

Pozícia / funkcia v klube: podpredseda klubu

Člen: poslanec v mes. zastupiteľstve pri MsÚ v Hlohovci, – člen Komisie športu pri MsZ v Hlohovci

Záľuby: futbal, rodina, príroda

Klubová príslušnosť: ŠK Šulekovo

Napíšte komentár

návrat hore

Fraštacké noviny

  • Dvojtýždenník o živote v Hlohovci a okolí.

  Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií akýmkoľvek spôsobom bez súhlasu vydavateľa je zakázané.

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.