Logo
Vytlačiť túto stránku

Cesta rozprávkovým lesom Doporučený

Cesta rozprávkovým lesom

Rodičia, máte už plány, ako svojim detvákom spríjemniť Medzinárodný deň detí?

Za parádnou zábavou počas zaujímavého podujatia nemusíte ani len päty vystrčiť z Hlohovca. Občianske združenie Fraštačania totiž organizujú už tretí ročník podujatia Cesta rozprávkovým lesom, na ktoré sa môžete tešiť už počas soboty 2. júna 2018.

Krásna myšlienka

Viac o chystanom podujatí pre Fraštacké noviny prezradila Martina Kováčová z OZ Fraštačania. „Dávnejšie ma inšpirovali viaceré akcie pre deti na Slovensku, predovšetkým Považskobystrický rozprávkový les, ktorý už má svoju dlhoročnú tradíciu. V Hlohovci máme krásne prostredie Zámockej záhrady, ktoré je ideálne pre "rozprávkový les". Ale predovšetkým bolo hlavnou motiváciou vytvoriť pre deti Hlohovca kvalitné a inšpiratívne podujatie, plné zábavy a milých zážitkov, ktoré si naše deti iste zaslúžia. Veľká vďaka pracovnému tímu z OZ Fraštačania aj mimo neho, že sa taktiež pre túto myšlienku nadchli a spoločne sme sa "zahryzli" do prípravy 1. ročníka v roku 2016,“ vysvetlila M. Kováčová, podľa ktorej je cesta rozprávkovým lesom zameraná na tradičné slovenské ľudové rozprávky, pričom sa snažia vyhýbať zahraničnej komercii. Organizátori takisto dbajú na to, aby si deti okrem rozprávkových stanovíšť našli na akcii aj iné atrakcie, či už koníky, lodičky, maľovanie na tvár, fotenie s maskotmi, divadielko, skákacie hrady...

O tom, že sa podujatie teší veľkej popularite u najmenších, ale i ich rodičov svedčí fakt, že sa ostatného ročníka zúčastnilo približne tri tisíc návštevníkov. Stanovišťami Rozprávkového lesa prešlo viac ako šesť stovák deťúreniec.

Na čo sa môžete tešiť?

Tento rok OZ Fraštačania pripravujú na 2. júna už 3. ročník podujatia, ktorý v sebe obsiahne overené rozprávky a atrakcie z minulých rokov ale aj veľa nových prekvapení, aby bol každý rok tradične kvalitný a zároveň priniesol niečo nové, atraktívne.

Po vstupe do rozprávkového sveta (prekročením Brány do rozprávok) je pripravených 10 rozprávkových stanovíšť, v rámci ktorých organizátori pripravili tradičné overené rozprávky, ale aj niekoľko nových - so zaujímavými a veselými rozprávkovými postavami, krásnymi kulisami a zaujímavými úlohami pre deti.

Po, ale i počas absolvovania stanovíšť, sa deti môžu zabaviť so Šašom Marošom, pozrieť "Veselú rozprávku" divadla Lienka, odfotiť sa s veselými maskotmi, previezť sa na lodičkách na jazierku či na koníkoch, vyskúšať skákací a šmýkací hrad...

Po absolvovaní stanovíšť Rozprávkového lesa čaká na každé dieťa pestrá zostava odmien, od sladkých po vecné. Na záver nás čaká napínavá tombola s množstvom zaujímavých cien taktiež určených pre deti. K dispozícii bude niekoľko stánkov s občerstvením zameraných predovšetkým na detských návštevníkov ale aj ich rodičov. Akcia má zabezpečený zdravotnícky dohľad, podporu mestskej polície ako aj starostlivosť o poriadok.

Rada by som poďakovala všetkým členom pracovného tímu Dňa detí - Cesty rozprávkovým lesom, ktorí už od zimných mesiacov akciu obetavo pripravujú - sú pevným základom našich doterajších a veríme že aj budúcich úspešných ročníkov, takisto našim účinkujúcim a pomocníkom (všetko dobrovoľníci), mestu Hlohovec za dotačnú podporu a v neposlednom rade sponzorom akcie, ktorí Deň detí vecne či finančne podporujú. Tešíme sa na všetky deti!“ dodala M. Kováčová.

2014 © | by FN, Svadby a eventy, Predaj automobilov, Autá, Architekt